Ljudska univerza Šentjur

Kliknite "Enter", da začnete z iskanjem.

Študijsko leto otvorili s predavanjem Tradicija za prihodnost

Prvo redno predavanje v novem študijskem letu Univerze za tretje življenjsko obdobje Šentjur je izvedla izkušena diplomatka Magdalena Tovornik, ki je s Šentjurjem zelo povezana, saj je tudi kot takratna veleposlanica v Parizu pripomogla k temu, da se je Šentjur pobratil s francosko občino Saint Florent sur Cher.

Tokrat se je v zelo strukturiranem in zanimivem predavanju, ki ga je začinila s svojimi osebnimi izkušnjami in prigodami, osredotočila na delovanje organizacije Združenih Narodov za izobraževanje znanost in kulturo (UNESCO) s sedežem v Parizu, kjer je delovala v času, ko je bila veleposlanica Republike Slovenije v Franciji. Spoznali smo tudi, kako deluje diplomacija in merila za uvrstitev v ta prestižni seznam in si podrobneje ogledali slovensko snovno in nesnovno dediščino, ki je uvrščena na seznam ter poskusni seznam.

Predavanje je Tovornikova zaključila z mislijo, da narod, ki pozablja svojo preteklost, ne bo imel  svetle prihodnosti. V dediščini iščemo povezave s preteklostjo, da bi lahko bolje razumeli čas, v katerem živimo, in tistega, ki je še pred nami.

Srečanje smo tako izkoristili za nova spoznanja, povezovanja in ustvarjanje spominov. Po predavanju smo se namreč še podružili ob pogostitvi in prvi tržnici znanja, kjer smo predstavili različne študijske programe, ki si jih člani Univerze za tretje življenjsko obdobje izbirajo glede na svoja zanimanja in interese: učenje angleščine, nemščine, španščine, italijanščine in francoščine; učenje digitalnih spretnosti na računalnikih ali pametnih telefonih, učenje digitalne fotografije, petje ob zvokih citer in igranje na citre, likovno ustvarjanje in skupinske vadbe.

Lepo vabljeni, da nas spremljate in se nam pridružite pri odkrivanju novih znanj, ki smo jih pripravili za člane Univerze za tretje življenjsko obdobje Šentjur!

Skip to content